• Numune Evler Mah. Hastane Üstü Sk. No:13 D:1 Dörtyol/ HATAY
  • +90 326 713 03 02
  • ferromas@ferromas.com.tr
ÖZEL BOY HAZIR DEMİR NEDİR ?

ÖZEL BOY HAZIR DEMİR NEDİR ?

ÖZEL BOY HAZIR DEMİR NEDİR ?

Standart 12 metre inşaat demiri yerine projeye göre metre belirtilerek üretilen demir donatıdır.

HAZIR DEMİR KULLANMANIN YARARLARI

Yerden tasarruf

Stok sahası ve demir işleme sahası arayışına son vererek şantiyelerdeki alan sorununu ortadan kaldırır. Özellikle şehir içindeki şantiyelerdeki gürültü ve çevre kirliliğini en aza indirir.

İşçilik ve işçi giderinden tasarruf

Hazır demir kullanımı işçilik giderlerinden en az %50 tasarruf sağlar. Fatura içeriğinin etriye, gönye, pilye, çiroz, boy kesim olarak işçilikli ve malzemeli belirtilmesi inşaat firmalarının bu faturaları maliyet hesaplarına işleyebilmelerini sağlar.

Zamandan tasarruf

Olumsuz hava koşulları yüzünden şantiyelerde gerçekleştirilemeyen imalatların o süre içinde hazır demir fabrikalarında kullanıma hazır hale getirilerek istenilen süre içinde şantiye sahasına ulaştırılmasını sağlar.

Finansmandan tasarruf

İhtiyaç kadar demir alınmasını sağlar ve inşaat sahalarında gereksiz stok bulundurulmasını önlediği için finansman maliyetlerini en aza indirir.

Firesiz üretim

Her çapta ve boyda, istenilen ölçülerde firesiz üretim ile hem ülke ekonomisine hem de inşaat maliyetlerine ham madde ve enerji tasarrufu sağlar.

Projeye uygunluk

İnşaat projelerinde belirtilen demir donatı ve büküm-kesim detaylarına %100 uygunluk ve 135 derece standart büküm garantisi sağlar.

Deprem yönetmeliğine uygunluk

TSE-708’de belirtilen büküm bölgelerindeki radius çaplarına uygun mandrel kullanılarak büküm işleminin yapılmasını sağlar.

Hatasız imalat

Hassas otomatik makinelerle projelerde belirtilen ölçülere tam uygunluk sağlayan imalat yapılmasını ve barkod okuma sistemiyle istenilen donatının bilgisayar kontrollü etiket programı kullanılarak poz no, cins, adet, boy ve projedeki şekillerinin çizim ve ölçülerinin etiket üzerinde belirtilmesiyle kullanım ve montaj rahatlığı sağlar.

Eksiksiz imalat

Projelerde öngörüldüğü şekilde hazırlanan inşaat çeliklerinin (etriye, gönye, pilye, çiroz, boy kesim) tümünün inşaatlarda eksiksiz olarak kullanımının dolaylı olarak kontrolünü sağlar.