• Numune Evler Mah. Hastane Üstü Sk. No:13 D:1 Dörtyol/ HATAY
  • +90 326 713 03 02
  • ferromas@ferromas.com.tr
Özel boy kesim

Özel boy kesim

Kolon donatıları boyuna donatı ve etrafında sarılı etriyelerden oluşur. Boyuna donatılar hep üst kat için filiz olacak şekilde üretilir. Donatı çapının 40 ya da 50 katı uzunluğu kadar filiz payı bırakılır. Kolonlar en az 4 adet 16’ mm lik ya da 6 adet 14’ mm lik (4Ø16veya 6Ø14) donatıdan olur. Dairesel kolonlarda en az donatı 6Ø14 tür. Kolonların alt ve üst kısımlarında etriye sıklaştırması yapılır. Etriyeler iç kolonlarda 1,5 cm, dış kolonlarda 2 cmpas payına göre hazırlanır. Etriye araları en çok 20 cm ya da 12 donatı çapı kadar olur. Daire şeklindeki kolonlar fretli olur. Bunların etriyeleri helozonik tek parça olur. Yuvarlak kütüğe makine ile sarılarak üretilir.

Projeye uygun, istenilen çap ve boylarda 12000mm standart nervürlü inşaat demirlerinden kesilerek tedarik edilir. Ayrıca özel istekler doğrultusunda, ince çaplı demirlerden (4,5mm - 11mm) nervürlü veya düz istenilen boylarda kesilen çubuklar sipariş tonajı veya adetine göre paketlenerek hazırlanır.

Yılların verdiği deneyim ve güvenle muhtelif çaplarda nervürlü inşaat demiri ticareti bünyemizde mevcuttur. Projeye uygun çaplarda ve istenilirse bir boy (12m)’ den kesimli demir tedarik edilmektedir.

İstenilen ölçülerde (Boy, En, Göz aralıkları, Ön-Arka, Sağ-Sol filiz uzunlukları ve çubuk çapı) projeye göre tasarlanmış çelik hasır siparişleriniz, dikkatle ve TS 4559 standartlarına uygun olarak imal edilir. Özel Çelik Hasır siparişlerinizde imalat süresini hesaba katmanız rica olunur.

Çit Hasırlarımız (150mm x 50mm) göz aralıklarında standart olarak (5000mm x 2150mm ) olarak stoklarda mevcuttur. İstenirse, projeye veya kullanılıcak alana göre istenilen ölçülerde ve çapda üretimi yapılır.

Dekortatif veya güvenlik önlemi olarak kullanılabilen. Teşhir ve gösterim bazlı paneller veya raflarda tercih edilen kafes hasırı üretimimiz mevcuttur. Stoklarımızda hazırda bulunan kafes hasırı ebatları: 4mm düz demirden üretilmiş 2000x1000mm ebatlarında, 50mmx50mm göz aralıklı kafes hasırlarıdır. Perakande ve toplu olarak temin edilebilir. Sağ taraftaki ''dosyalar'' bölümünden kafes hasırı ile ilgili çizim ve teknik detayların bulunduğu dosyayı görüntüleyebilirsiniz.

Etriye - Çiroz - Sehpa - Büküm - Çember; Projeye uygun, istenilen çaplarda ve ölçülerde, nervürlü ve düz filmaşinlerden otomatik makine ile bükülmüş etriye, sehpa, çiroz ve çember imalatımızın yanı sıra 12000mm standart inşaat demirlerinden kesilerek bükülmüş halde etriye imalatımız da mevcuttur. 

Mühtelif çaplarda düz çubuk demirlerin sarılarak bağlanmış halindeki üründür. İstenilen çapta satışı ve sevki bulunmaktadır.

Mühtelif çaplarda nervürlü çubukların bükülerek sarılıp bağlanmış halidir. İstenilen çaplarda satış ve sevkimiz mevcuttur.

Düz kangaldan haddelenerek çekilir. Üzerine nervü deseni basılır ve istenilen miktara göre sarılıp paketlenir. (4,5mm-11mm) arasında istediğiniz ölçülerde sevke hazır şekilde üretilip paketlenir.